Kuidas me saame sind aidata?

Oled GoWorkaBitis uus?

 • Mis see GoWorkaBit on?
  GoWorkaBit on tööd vahendav keskkond, kust leiab pakkumisi alates lühiajalistest tööampsudest kuni töökuulutusteni välja. Kasutajad saavad kasvõi iga päev leida endale sobival ajal ja kohas toimuva tööampsu, millega uusi kogemusi saada ja lisaraha teenida. Või kui kasutajad otsivad pikemaks perioodiks püsivat ametit, siis leiab siit ka töökuulutusi. Ettevõtted leiavad endale kiirelt tööampsajad, juhul kui neil töökoormuse kasvu tõttu abilisi tarvis läheb või mõni nende töötajatest näiteks haigeks jääb.
  GoWorkaBit tegutseb põhiliselt klienditeeninduse ja laonduse valdkonnas, kuid usume, et pea igaüks leiab siit endale midagi sobivat.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Milliseid tööampse siit leiab?
  GoWorkaBitist leiab tööampse, mille pikkus on paarist tunnist kuni paari kuuni, et tööampsajad saaksid neid oma muude tegemiste kõrvale sobitada. Lisaks on võimalik leida ka pikaajalisemaid töökuulutusi.
  Enamus tööampse ei nõua väga põhjalikku väljaõpet ega pikka kogemust, et pakkuda võimalust ka noortel oma esimesi kogemusi saada. Me teame, et töö leidmine ei ole üldjuhul lihtne ja proovime omalt poolt tööampsajaid sellega aidata. Seetõttu on meie lehel tööampsude pakkujateks just nimelt ettevõtted, mitte eraisikud. Seda eelkõige selleks, et tööampsajad saaks reaalselt uusi kogemusi ning samuti ka oma tööalast suhtevõrgustikku kasvatada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas siit leiab ka erialaseid tööampse?
  Aina enam ilmub meie lehel ka keerulisema sisuga ning erialast kogemust või väljaõpet nõudvaid tööampse. Näiteks on otsitud tarkvara arendajaid, veebilehtede disainereid, müürseppi, keevitajaid, tõlke ja kokki... On mitmeid alasid, kus ka lühike projekt vajab raudkindlat kätt ja kogenud meelt – tasub silma peal hoida!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis asi on tööamps?
  Tööamps on lühike tööots. See on uus lähenemine töö ära tegemiseks. GoWorkaBiti kaudu pakutavad tööampsud on uus viis, et ettevõttes olevad ülesanded saaks tehtud ja tööampsude tegemise aluseks on Eestis Võlaõigusseadus. Sellele võiks mõelda kui projektipõhisele tööle, isegi kui tööks on midagi väga lihtsat ja traditsioonilist nagu näiteks kaubanduskeskuses kauba välja panemine või hotellis hommikusöögi serveerimine. Jagades töö parajateks ampsudeks, saab iga töö tehtud.
  Me oleme tähele pannud, et on inimesi, kes tahavad tööd teha neile sobival ajal ja sobivas kohas. Nii, et töö sobiks muude tegemistega. Hobid, sõbrad, pere, vaba aeg ja töö - kõige selle jaoks on vaja aega. Nii teeb tööotsija valiku, kus, millal ja kui pikalt töötada. Kasvõi iga päev.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Millises vormis pakkumisi täpsemalt GWB lehelt leiab?
  ● VÄIKE AMPS on sisestatud meie lehele kuni 10 päevase perioodina, kuhu inimesed saavad kandideerida igale päevale eraldi. Paika on pandud konkreetsed kellaajad ning määratud tunni- või tükitasu. Ettevõte peab sellise ampsu puhul tegema omapoolse valiku iga päeva kohta eraldi, kinnitades sobilikud kandidaadid meie süsteemis. St et iga päev ei pea tööd tegema samad inimesed. Kinnitatud ampsajad registreeritakse GWB poolt maksu- ja tolliametis ning ampsaja saab tasu järgmisel päeval peale tundide kinnitamist.
  ● SUURE AMPSU pikkus võib ulatuda nädalast kuni paari kuuni. Töögraafik lepitakse aga täpselt kokku töötaja ja tööandja enda vahel. Kui ampsaja on suurele ampsule kinnitatud, siis see ei takista tal samal ajal teha ka väikeseid ampse või osaleda multiampsul. Sellisel juhul peab ampsaja ise olema tähelepanelik, et ennast üle ei broneeri ja ühtegi tööandjat alt ei vea. Tasu oleneb konkreetsest projektist, see võib olla kas terve tööampsu eest või arvestatakse seda tüki-/ tunnitasuna. Enne suure ampsu algust kinnitab ettevõte kandidaatide hulgast sobilikud ampsajad kogu perioodiks korraga. Ampsajad registreeritakse GWB poolt maksu- ja tolliametis ning ampsaja saab tasu järgmisel päeval peale tundide kinnitamist.
  ● MULTIAMPS on spetsiaalne tiim tööampsajatest ettevõtte töö jaoks! Tiimi loomise eelduseks on, et ettevõttel on püsivalt vaja abilisi, olgu neid siis päevas vaja 2 või 200, sest piire siin ei ole. Ainult nendel tiimiliikmetel on ligipääs ettevõtte töögraafikule ja liikmed saavad end ise tööle märkida. See tähendab, et enam ei pea iga õhtu käima homseks ampsajaid kinnitamas, sest ampsajad teevad valiku ise! Ettevõtte ülesanne on valida välja tiim ja loomulikult aitab GWB valiku tegemisega! Multiampsu loomiseks ja käima saamiseks kulub tavaliselt umbes paar nädalat, aga kõik sõltub muidugi täpsemalt töö iseloomust. Oluline on, et abilistele oleks pakkuda töögraafikut, sest ainult nii püsib tiim aktiivne ja inimesed ei kao tiimist ära. Kui tekib hetkeline põud ja abilisi vaja ei ole, siis tasub sellest tiimi teavitada ja öelda, millal on taas graafikut tulemas :) Samal ajal kui multiampsus Sulle sobivaid aegu või graafikut pole, saavad ampsajad teha ka teisi tööampse!. Multiampsu abilised registreerib GWB maksu-ja tolliametis tööle sama moodi nagu teiste ampsude puhul. Tööandjal on aega 3 tööpäeva tunnid kinnitada, peale mida läheb tasu automaatselt järgmisel tööpäeval välja maksmisele.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Milliseid tööampsajaid siit leiab?
  Meie tööampsajate kogukonnas on palju erinevate teadmiste, kogemuste ja oskustega inimesi. Väga paljud neist on osalise koormusega ja graafiku alusel tegutsevad töötajad, aga ka tudengid, tööotsijad ning erinevad spetsialistid ja vabakutselised, kes on väga motiveeritud uusi kogemusi saama ning valmis kiiresti tööampsudele reageerima!
  Kõige levinumad valdkonnad, kus häid tööampsajaid jagub, on klienditeenindus, laondus, majutus ja tootmine. Meie ampsajad on aga väga huvitatud ka erinevatest loovtöödest, assisteerivatest rollidest ning muudest põnevatest väljakutsetest!
  Teame oma kogemusest ja ettevõtete tagasisidest öelda, et meie tööampsajad saavad suurepäraselt hakkama ning on julged katsetama uusi töid ja valdkondi, et teenida lisaraha, saada uusi kogemusi ning liikuda oma unistuste täitmise suunas!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Vajad spetsiifilisemate oskustega inimest?
  Meie andmebaas on üsna suur ja kasvab iga nädal mitmesaja inimese võrra. Põhiliselt liituvad uued inimesed just soovituste ja huvitavate tööpampsude tõttu. Tänu meie kasutajabaasi aktiivsusele on enamus pakkumisi, mis nõuavad spetsiifilisemat kogemust, saanud täidetud. Kuidas? Meie kasutajad jagavad hea meelega tööampse sõpradele ja tuttvatele, mis tänu sellele on leidnud tee just selle õige tööampsaja juurde.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis riikides GoWorkaBit toimib?
  Hetkel oleme keskendunud Eesti turule. Seega kui oled ise ettevõtja ja vajad abilisi või tead mõnda teist ettevõtet, kellel oleks tööampsajatest palju kasu, siis kirjuta meile support@goworkabit.com ja saame võtta ühendust ning pakkuda oma teenust.
  Nii on tööampsajatel rohkem tööampse ja ettevõtetel rohkem abilisi.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas ma saan ka eraisikuna GoWorkaBitist tööampsajaid leida?
  Ei, tööampsud on mõeldud ainult äriklientidele. Eelkõige seetõttu, et meie kasutajad saaksid kogemusi just reaalsetes ettevõtetes, mis neid tulevikus tööalaselt edasi võiksid aidata. Eraisikuna on võimalik pakkuda hetkel vaid töökuulutusi.
  Kui on ikka väga suur soov, siis võta meie klienditoega ühendust, kui soovijaid tuleb piisavalt palju, siis saab arendustiim tekitada vastava võimaluse.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma saan hakata GoWorkaBiti kaudu tööampsajaid otsima?
  Selleks pole vaja muud, kui minna lehele, luua oma ettevõttele konto ja lisada sobiv tööpakkumine, kuhu töötajaid otsid.
  Valik on nelja erineva teenuse vahel: väike amps, suur amps, multiamps ja töökuulutus. Väike amps on mõeldud paari tunnise kuni paari nädalase tööampsu jaoks, suur amps kuni paari kuuse ampsu jaoks, multiamps aitab lahendada pidevat töötajate vajadust kõikuvate töömahtude juures ning töökuulutus on traditsiooniline kuulutus nii tähtajaliste kui tähtajatute töötajate leidmiseks.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas miinimumvanus registreerimiseks on 18 aastat?
  Me lubame registreerida ka noorematel, kuid enamus ettevõtteid soovib lähtuvalt seadusest tulenevatest nõuetest võtta tööampsule siiski täisealisi tööampsajaid.

  Selleks, et saaksid alaealisena siiski tööd meie kaudu teha, tuleb Sul meile saata vabas vormis vanema poolt digiallkirjastatud avaldus. See võib välja näha näiteks nii:
  “Mina, Mari Maasikas (isikukood), luban oma lapsel, Maarika Maasikal (isikukood), teha tööampse läbi GoWorkaBiti.”
  Valmis avalduse saad saata meie klienditoe chati (lehe paremal all nurgas) või meilile support@goworkabit.com.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma saan hakata tööampse tegema?
  Kui tunned, et tahad ka paindlikult tööampse teha ja uusi kogemusi saada, tee endale tasuta konto. Seda saad teha meie esilehel www.goworkabit.com. See võtab vaid paar minutit! Logi sisse, täida lühike enesekirjeldus, lisa kontaktandmed ja saadki asuda tööampse vaatama ning kandideerima. Iga päev on uusi põnevaid tööampse, mis ootavad tegijaid. Võid kandideerida kõigile, mis sulle huvi pakuvad. Julgust ja pealehakkamist!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas saan kasutada ka GoWorkaBiti lehte ilma konto loomiseta?
  Meie lehte saad uudistada ka ilma kontot tegemata. Saad vaadata, mis tööampse meie kaudu pakutakse, kuid kandideerimiseks peab siiski looma ka konto. Konto olemasolu on juba seetõttu kasulik, et GoWorkaBit toimib 90% ajast pigem nii, et me anname kasutajale märku, kui midagi talle sobivat üles kerkib, mitte nii, et kasutajad peavad iga päev surfamas käima, kas nende jaoks on midagi uut ja huvitavat lisatud. Seega konto loomine teeb ka Sinu tööampsu otsingud palju hõlpsamaks ja hoiab kokku väärtuslikku aega, mida võid kasutada juba töötamiseks või hobidega tegelemiseks. Muide, konto andmeid ei avalikusta me mitte kellelegi. Kui siis ainult nendele ettevõtetele, kelle juurde te tööampsule kandideerite.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma saan ühendust kasutajatoega?
  GoWorkaBitiga saab kõige kiiremini ühendust, kui kirjutad meie lehe all paremas nurgas olevasse live chati. Meie kasutajatoe inimesed on seal teisel pool alati olemas ja aitavad Sind hea meelega.
  Kui aga soovid e-maili teel ühendust võtta, siis kirjuta aadressile support@goworkabit.com - vastame nii ruttu kui võimalik, aga üle ühe tööpäeva proovime mitte vastust oodata lasta.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Millised on ettevõtte kohustused?
  Ettevõtte kohustused algavad põhjaliku ja informatiivse tööampsu sisestamisest, kui sobivad tööampsajad on pakkumisele kandideerinud tuleks sobiv inimene või inimesed välja valida ning tööampsule ära kinnitada.
  Kui sobivad tööampsajad on välja valitud, saadame ülejäänud kandidaatidele ise teate, et nad ei osutunud valituks ja edastame teile tööampsajate kontaktid. Soovitame nendega ühendust võtta ja tööampsu detailid telefonitsi üle rääkida.
  Paar nüanssi millele tahame veel tähelepanu juhtida:
  Tööampsajad tuleb kinnitada vähemalt 24h enne tööampsu algust (erandiks on väga kiired projektid, kus tööamps sisestatakse vähem kui 24h enne tööampsu algust).

  Kui plaanid muutusid ja tööampsajaid enam appi vaja ei ole, anna meile esimesel võimalusel teada!
  Tööampsajatele tuleb tagada ohutu töökeskond, tööampsu ajal peab keegi ettevõttest neid juhendama ja jälgima.
  Juhul kui tööampsu aeg muutub (näiteks on vaja abi kauemaks, või tuleb tööampsaja varem ära saata), tuleb see tööampsajaga ise kokku leppida ja hiljem töömahtu kinnitades kirja panna.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui ma end GoWorkaBit kasutajaks registreerin, milleks ma siis kohustatud olen?
  Pärast registreerimist ei ole sa kohustatud mitte millekski. Sul on lihtsalt võimalus saada infot tööampsaude ja töökuuluste kohta ning võimalus teenida lisaraha.
  Kohustus tekib alles siis, kui sa kandideerid mõnele tööampsule. Sellega annad sa lubaduse, et oled valmis antud ampsule õigel ajal, milleks kandideerisid, minema, juhul kui ettevõte sind tööampsule välja valib. Kui sa tööampsule kohale ei ilmu ja sellest ka ette ei teata, on väga tõenäoline, et edaspidi sind enam tööampsule ei valita, kuna see info jääb sinu profiilile alles.

  Meil on selles osas ranged reeglid:
  ● Tööampsu tühistamine rohkem kui 24h enne tööampsu algust = 24h tunnine
  kandideerimise keelt.
  ● Tühistamine vähem kui 24h enne tööampsu algust = 24 tunnine kandideerimise keeld ja
  negatiivne märge profiilis.
  ● Kolm alla 24h tühistamist = sulgeme su konto.
  ● Kokkulepitud tööampsule mitteilmumine = sulgeme su konto.
  Kas see vastas su küsimusele?

GoWorkaBiti kasutamise hind

 • Kui palju maksab tööampsu leidmine?
  GoWorkaBiti keskkonna kasutamine on tööampsaja jaoks täiesti tasuta. Ja kui leiad endale tööampsu, makstakse hoopis sulle.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui palju maksab tööampsaja leidmine?
  Tööampsaja leidmise teenustasu sõltub sellest, kuidas sa töö tegemise tunnihinda väärtustad. Siin on sulle näidis enam levinud tunnihindadest, mida pakutakse töö tegemiseks.
  Brutotasu 5€/h puhul on koguhinnaks sulle 8.89€/h.
  Brutotasu 6€/h puhul on koguhinnaks sulle 10.37€/h.
  Brutotasu 7€/h puhul on koguhinnaks sulle 11.86€/h.
  Brutotasu 8€/h puhul on koguhinnaks sulle 13.33€/h.
  Brutotasu 9€/h puhul on koguhinnaks sulle 14.81€/h.
  Brutotasu 10€/h puhul on koguhinnaks sulle 16.29€/h.
  Koguhind sisaldab tööampsajate leidmist, nende maksuametis registreerimist, lepingute sõlmimist, maksude ja tasu maksmist. Lõplik arve tööampsu eest koosneb brutotasust, tööjõumaksudest ja teenustasust ning kogu arvele lisandub käibemaks. Võta meiega ühendust ning saame sulle teha personaalse pakkumise!
  Keskmine tunnihind meie keskkonnas on 5.6€/h brutos. Juhul kui tahad teiste ettevõtete seast välja paista või vajate spetsiifilisema kogemusega tööampsajat, võite alati tööampsu tasu osakaalu tõsta. Tükitasu puhul on teenustasu 25% palgakulust.
  Juhul kui kasutate töökuulutuse teenust, siis see maksab 99€+km.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kes maksab tööampsajale tasu tehtud tööampsu eest?
  GoWorkaBit maksab tööampsude puhul ampsajatele tasu ise. Seda selleks, et saaksime kõikidele tööampsajatele garanteerida, et nad saavad oma tasu 100% kindlalt kätte ja nende tasu pealt on korrektselt kõik maksud makstud.
  Juhul kui kandideerimine on toimunud tähtajatule töökuulutusele, siis maksab tasu tööandja.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Millal saan tehtud tööampsu eest arve?
  Kui tööamps on tehtud, on nii tööampsajal kui ka ettevõttel aega 3 tööpäeva, et panna kirja, mis mahus tööamps tehti. Näiteks, et esmaspäeval tehti 8h ja teisipäeval 5h. Kui meil on mõlemalt poolelt info käes ja see klapib, saadab meie süsteem koheselt arve välja.
  Arve maksetähtaeg on üldjuhul 14 päeva.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui palju maksab töökuulutuse lisamine?
  Meie lehel maksab kahe nädala pikkuse töökuulutuse lisamine 99 EUR + km, kahe nädalane kuulutus koos sotsiaalmeedia kampaaniaga maksab 149 EUR+km.
  Kas see vastas su küsimusele?

Kuidas tööampsule saada?

 • Kus kohast ma leian kõik ampsud, mida te pakute?
  Selleks, et asuda endale sobivat tööampsu valima tuleb minna menüüs TÖÖAMPSUD peale. Alguses kuvab süsteem Sulle kõik pakkumised, mis meie lehel hetkel aktiivsed on. Pakkumiste filtreerimiseks ja otsimiseks on meil mitmed võimalused. Olemas on filter kategooriate salvestamiseks (kui need korra paika sätid ja ära salvestad, siis iga kord kuvatakse sulle sinu eelistustele vastavaid pakkumisi).Saad märkida ära, kas soovid tööd teha päeval, nädalavahetusel või õhtul. Kindlasti ära unusta paika panna asukohta, millises piirkonnas ja raadiuses sa soovid pakkumisi vaadata. Valida saab ka palga taset, millest alla poole ampse sa näha ei soovi. Lisaks on meil võimalus ampse otsida märksõnade abil, näiteks ettevõtte nimi või ametinimi jne. Ja muidugi on meil võimalus valida, kas soovid vaadata väikseid ampse, suuri ampse, multiampsu või huvitavad sind hoopis töökuulutused :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas saan tööampsule kandideerida?
  Tööampsule kandideerimine on väga lihtne. Selleks pole vaja teha muud, kui
  ● luua endale GoWorkaBiti kasutajakonto;
  ● leida sobiv amps;
  ● vajutada sobiva tööampsu juures “Kandideeri” nuppu.

  Esmase kandideerimise käigus tahame tööampsajalt teada järgmist infot:
  ● täispikk nimi;
  ● isikukood (et kontrollida, kas kandidaadil on olemas Eestis töötamiseks tööluba);
  ● telefoni number (et tööampsule valituks osutumise korral kiirelt ühendust võtta);
  ● paarilauseline tutvustus kandidaadi kohta;
  ● foto (see muudab Sinu, kui kandidaadi, ettevõtte jaoks usaldusväärsemaks, kuna ta peab valiku tegema puhtalt kandidaadi online profiili põhjal).
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas ma saan kandideerida rohkem kui ühte kohta korraga?
  Jah, saad küll. See ühtlasi suurendab sinu võimalusi saada tööampsule valituks. Kui üks ettevõte su tööampsule kinnitab, siis kustuvad nende tööampsude kandideerimised automaatselt ära, mis samal ajal toimuksid. Erandiks on suured ampsud, mille graafiku saad tööandjaga ise kokku leppida ning ühtlasi saad teha ka suure ampsu kõrvalt väikseid ampse, kui need sinu kokkulepitud graafikuga sobivad.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas suurendada oma tööampsule saamise võimalust?
  Kuna ettevõtted teevad valiku põhiliselt kasutajate profiilide ehk CV’de põhjal, siis kõige esimene soovitus on teha endale sisukas CV. See ei tähenda muidugi, et peaksid selle infoga üle külvama. Peaksid lisama sinna just kõige olulisema. Kui su CV’s on sinu pilt, oled kirjutanud lühidalt oma hariduskäigust või varasematest kogemustest, hobidest ja sellest, mida sa ise ettevõttelt ootad, on tõenäosus tööampsule valituks saada umbes 5 korda kõrgem, kui siis, kui sa oma profiili täitmise pooleli oled jätnud.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas profiili teha? Mis see CV tähendab?
  GoWorkaBiti lehel on sinu profiil samal ajal ka sinu CV. Infot enda CVs saad muuta kui vajutad lehe ülemises paremas nurgas enda nimele ja sealt avanevast menüüst valid MINU CV. See on koht, kus muuta enda pilti, kontaktandmeid ja enda kirjeldust. Palun ära unusta peale muudatuste tegemist ka CVd salvestada vajutades nupule ‘salvesta profiil’. Enda CVs saad märkida ka enda juriidilise teabe ning tulumaksuvabastuse soovi ja summat märkida.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kes minu CV-d näevad?
  Sinu CV ei ole kellelegi avalikult nähtav. Ainult ettevõtted, kelle pakkumistele sa kandideerid, näevad sinu kirjeldust, vanust ja fotot. Kui osutud valituks tööampsule, näeb see ettevõte ka sinu telefoninumbrit ja e-maili aadressi. Sinu aadress, isikukood ja pangakonto andmed on vajalikud palga ülekanneteks ja tööampsajana registreerimiseks ning neid näeb vaid GoWorkaBiti meeskond.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas kandideerimiseks on vaja fotot?
  GoWorkaBitis kandideerimiseks on foto vajalik. Pilt on suurepärane lisa enesekirjeldusele ja suurendab tööampsule saamise võimalust mitmekordselt. Oleme täheldanud, et ettevõtted tahavad enne valiku tegemist inimesega „kohtuda“, kuna kiirete tööampsude puhul on silmast-silma intervjuu üliharv nähtus. Meie lehel toimivad hästi loomulikud ja rõõmsad fotod – sa ei pea minema stuudiosse uhket klantspilti valmistama. Jää iseendaks ja väldi tavapäraseid fopaasid stiilis „mina klubis möllamas“ või „sensuaalne vetsuselfie“! :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Miks ei saa CV-d arvutist üles laadida/x-kohast linkida?
  GoWorkaBiti lehel ei otsi ettevõtted pikki üksikasjalikke elulookirjeldusi. Tööampsudele on kiiresti vaja asjalikke abilisi, seega huvitab neid eelkõige inimese sobivus antud tööampsu konkreetsete oskuste põhjal. Et säästa nii sinu kui ettevõtte aega, ei ole me klassikalise CV tegemise või üleslaadimise võimalust loonud – keegi tegelikult ei jõuakski neid läbi lugeda. Mis on sinu olemuse, hariduse, kogemuse ja oskuste juures tegelikult põhiline ja tugev? Panegi see mõne lausega kirja. Võid oma kirjeldusse ka mõne lingi lisada, aga me ei garanteeri, et ettevõtted neid avavad.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas motivatsioonikirja on vaja?
  Kui kandideerid tööampsudele, on sul võimalus jätta ettevõttele teade – võid seda ka pidada oma motivatsioonikirjaks. Soovitame kindlasti seda võimalust kasutada, kuid see pole kohustuslik. Sinu teadet saab ettevõte lugeda juba enne profiili vaatamist! Väldi pikki stamplõike ja kirjelda lühidalt, miks sa just sellele konkreetsele tööampsule võiks hästi sobida ning, miks see sulle huvi pakub. Ülejäänut saab ettevõte juba su CV’st lugeda. Ole viisakas ning positiivne! :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Miks ma ei saa tööampsule kandideerida?
  Sellel, et sa ei saa kandideerida, võib olla mitu põhjust. Esiteks see, et oled tühistanud tööampsu, kuhu ettevõte oli sind juba välja valinud. Iga tühistamisega kaasneb 24 tunniks kandideerimise keeld. Teine põhjus võib olla see, et sa pole meile tõendanud, et võid Eestis töötada või sul on MINU CV täitmine pooleli ja pooliku CVga kandideerida ei saa. Enda profiili ja töölube saad täiendada kui valid menüüst MINU CV ja lisad seal info, nii et sinu profiil on 100% täidetud.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui ma olen juba ampsule kinnitatud, kuid leian parema pakkumise?
  Kui sa tühistad oma ampsu, kuhu oled juba kinnitatud, siis lisaks kandideerimis piirangule, ei saa sa samade päevade teistele ampsudele kandideerida, kui oled juba selle päeva ampsu varem tühistanud. Vastasel juhul võib see tekitada väga palju segadust ettevõtetele ning nii tekiks ka Sinu CV-sse liiga palju mõttetuid tühistamisi.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Ma olen töötuna registreeritud, kas ma siis saan ka GoWorkaBiti kaudu tööampse teha?
  Jah, saad küll. Alates 1. septembrist 2020 on töötuna registreeritud inimestel võimalik põhitöö otsimise kõrvalt teha ka ajutist tööd ilma, et nende töötuna arvelolek töötamise tõttu lõppeks.

  Lubatud töötamise päevade arv kuus on 8 (ühe kuu kohta võib sõlmida näiteks ühe 8-päevase lepingu või ka kaheksa ühepäevast lepingut, seadus seda ei piira. Töötamine päevades võib mõnel juhul tähendada kaheksa tundi tööd päevas ja teisel juhul kolm tundi tööd). Kokku võib teenida 328 eurot brutos ühes kuus.
  Rohkem infot: https://www.tootukassa.ee/et/teenused/toootsingud/ajutine-tootamine-arveloleku-ajal
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Miks ma pean oma isikukoodi teile andma?
  Vastavalt Eesti seadusandlusele on vaja alates 1.07.14 registreerida kõik GWB tööampsajad Maksu- ja Tolliametis, seetõttu on meil vaja Sinu korrektset isikukoodi ja nime. Ära muretse, Sinu isikukood ei ole avalikult nähtav, seda näeb vaid GWB tiim.
  Kas see vastas su küsimusele?

Mis juhtub pärast tööampsule kandideerimist?

 • Kandideerisin tööampsule, mis edasi?
  Sinu soovist tööampsule minna saab koheselt teada ettevõte, kuhu sa kandideerisid. Tavaliselt kandideerib rohkem inimesi kui on vabu kohti ja ettevõte teeb oma valiku vastavalt profiilides olevale infole või varem saadud hinnangutele. Kohe kui ettevõte on valiku teinud, saabub sulle e-maili teel teade või sms, kas osutusid valituks või mitte. Oma teavitusi saad vaadata ja muuta, kui vajutad oma nimel ning valid “MINU EELISTUSED”
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma tean, et mind on tööampsule valitud?
  Kui ettevõte sinu kasuks otsustab, saad teate nii e-maili kui sms-iga. Seepärast on oluline, et su profiilis oleks sinu õiged kontaktandmed. Saad e-mailiga teate ka siis, kui sa ei osutu valituks. Saad oma kandideerimiste staatuseid vaadata ka GWB keskkonda sisse logides „Tööampsaja töölaud“ pealt.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui kiiresti ma teada saan, kas mind on tööampsule valitud?
  Tööampsule saamisest/mittesaamisest etteteatamise aeg sõltub konkreetsest pakkumisest. Kui tööamps algab samal päeval, mil kuulutus on sisestatud, teeb ettevõte tavaliselt valiku hiljemalt paar tundi enne tööampsu algust. Vahel tuleb ette ka eriti kiireid pakkumisi, kus abilist on juba näiteks tunni aja pärast vaja – sellisel juhul võib kandideerimise ja vastuse vahele jääda vaid minuteid. Kui tööamps algab päev peale kuulutuse panekut või hiljemgi, võib tavaliselt vastust oodata 12-24 tundi enne tööampsu algust. Keerulisemate tööampsude puhul ka kiiremini.

  Tuletame ettevõttele pidevalt meelde, et nad arvestaksid oma vahvate abilistega ja teeks valikud kõigi jaoks mõistlikul ajal!
  Kas see vastas su küsimusele?

Ma ei saa tööampsule minna

 • Mis juhtub, kui ma ei saa ikkagi tööampsule minna?
  Juhul kui sind on tööampsule välja valitud, aga selgub, et sa ei saa siiski kohale minna, siis esimese asjana tule tühista tööamps ära enda tööampsaja Töölaualt, et teised kasutajad saaksid sinu asemele kandideerida. Peale seda võid ka ettevõttele teada anda, et selline asi juhtus. Ettevõtte kontaktid leiad kinnituskirjast :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis juhtub, kui ma GoWorkaBitis tööampsule minekut ei tühista?
  Juhul kui sa seda ei tee ning tööampsule kohale ei lähe, siis blokeerib meie süsteem sinu kasutajakonto ja sul ei ole võimalik enam tööampsudele kandideerida. Kui nii juhtub, siis palun anna meile alati märku.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis juhtub, kui ma tühistan tööampsu vähem kui 24h enne tööampsu algust?
  Nii hiline äraütlemine jätab ettevõtte väga keerulisse olukorda ja üldjuhul on nad GoWorkaBiti peale sellistel puhkudel väga pahased. Lisaks kaasneb iga tühistamisega ka 24tunni pikkune kandideerimise piirang. Seetõttu me väga hästi sellesse ei suhtu ning pärast kolmandat väga hilist tühistamist paneme tööampsaja konto kinni. Samuti jäävad taolised tühistamised su CV's näha kui tulevikus uutele tööampsudele kandideerid, seega proovi alati tööampsule minna, kui oled juba ise sinna kandideerinud ja sind on välja valitud.
  Muidugi, saame aru, et vahel tuleb ette olukordi, kus mingil põhjusel tuleb tööampsule minek ära jätta. Sellisel juhul võta kindlasti meie kasutajatoega ühendust ja seleta, miks selline asi juhtus. Nii saad vältida, et su konto ühel hetkel suletakse.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis juhtub, kui ma tühistan tööampsu rohkem kui 24h enne tööampsu algust?
  Meil on sellest küll väga kurb meel, aga oleme samas tänulikud, et oled andnud nii meile kui ka ettevõttele veidi aega, et sulle kedagi asenduseks leida. Küll jääb taoline tühistamine ikkagi su CV'sse näha, kui tulevikus uutele tööampsudele kandideerid. Ja kahjuks kaasneb ka selle tühistamisega 24 tunni pikkune kandideerimise piirang.
  Kas see vastas su küsimusele?

Ohutusest ampsu ajal

 • Kuidas on tööohutusega tööampsudel, mis on ettevõtte kohustused?
  Suurema paindlikkuse ja valikuvabaduse tagamiseks on GoWorkaBiti keskkonnas tööampsaja ja tööampsu pakkuja vahelise suhte puhul tegemist suulise käsundussuhtega/lepinguga.

  Tööampsu pakkujatel on kohustus iga projekti alguses tööampsajaid juhendada ja selgitada neile kaasnevaid ohtusid ning instrueerida korrektsete töövõtete osas. Tööampsu pakkuva ettevõtte ülesanne on tagada ka see, et töökeskkond oleks ohutu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis kohustused on tööampsajal seoses tööohutusega tööampsul?
  Kuigi GoworkaBit koostöös tööampsu pakkuvate ettevõtetega teeb endast kõik oleneva võimalike õnnetuste vältimiseks on igal tööampsajal siiski kohustus riske ja ohtusid märgates neid adekvaatselt hinnata ja vajadusel keelduda tööampsu täitmisest.
  Näiteks, kui sulle tundub antud ülesanne liialt keerukas või arvad, et võiksid seda tehes ennast vigastada, siis on sul õigus sellest keelduda seni kuni sa pole veendunud, et saad sellega ohutult hakkama. Kindlasti on tööampsaja kohustatud ka ise riske hindama ning teadlikult käituma. Näiteks ei lähe traktori ratta taha pausil puhkama või ei pista oma sõrmi trükimasina mehaanika vahele :)
  Kas see vastas su küsimusele?

Mis juhtub pärast tööampsul käimist?

 • Mida tähendab töömahu kinnitamine?
  Töömahu kinnitamine tähendab, et märgid GWB süsteemis üles, mitu tundi sa tööampsul tegid. Sama teeb ka ettevõte ja nende andmete klappimise alusel tasume tööampsajale. Töömahu kinnitamiseks on aega 3 tööpäeva peale tööampsu lõppu ning seda saad teha “TEHTUD TÖÖAMPSUD” vaates, kui avad valiku “TEHTUD AMPSUD”. Kindlasti tee endale eelnevalt selgeks, kuidas ettevõttel on paika pandud pausid, kas need käivad tööaja sisse või mitte.
  Mõnel tööampsul ei saa hästi tunde lugeda, kuna tegu on näiteks tükitööga või pikema projektiga - sellisel puhul anname sulle teada ja kinnitamisel tuleb sisestada hoopis tehtud tükkide arv või teenitud brutopalga suurus.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui ma ei tea täpselt, kui pikalt ma tööampsu tegin, mis siis saab?
  Et ei tekiks segadust, lepi esmalt ettevõttega kindlasti oma lisatunnid kokku. Ilma kokku leppimata võib tekkida olukord, kus ettevõte ei pannud tähele või ei mõistnud, et sa lisatunde teed ja seetõttu pole nõus nende eest ka palka maksma.
  Kui ettevõte ei soovi aga kinnitada kokku lepitud lisatunde, võta meie kasutajatoega ühendust. Võid juba enne lisatundide tekkimist meiega rääkida, anname sulle nõu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Juhul kui ettevõte ei ole nõus mu ületunde kirja panema, mis siis saab?
  Et ei tekiks segadust, lepi esmalt ettevõttega kindlasti oma lisatunnid kokku. Ilma kokku leppimata võib tekkida olukord, kus ettevõte ei pannud tähele või ei mõistnud, et sa lisatunde teed ja seetõttu pole nõus nende eest ka palka maksma.
  Kui ettevõte ei soovi aga kinnitada kokku lepitud lisatunde, võta meie kasutajatoega ühendust. Võid juba enne lisatundide tekkimist meiega rääkida, anname sulle nõu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mida pean tegema, kui kinnitasin kogemata töömahtu valesti?
  Kui oled töömahtu märkides midagi valesti sisestanud ja juba salvestanud, ei saa sa seda enam ise muuta. Kõik teeme vahel vigu – pole hullu! Võta kohe julgesti meie kasutajatoega ühendust, räägi olukord ära ja teeme asjad korda!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas on kõige õigem märkida tehtud pause?
  Igal ampsul peaks olema välja toodud ka pausi aeg ning info selle kohta, kas see on tasustatud või mitte. Kui näiteks tööampsule on märgitud tasustamata pausiks 30 minutit, siis tööandja eeldab, et see ka ära kasutatakse, sest seadusest tulenevalt on see töötajale kohustuslik. Seega ole tähelepanelik ning vaata juba enne ampsule minemist ära, kui pikad pausid just Sinu ampsul ette on nähtud, siis ei teki pärast pauside osas segadust, kui tunde hakkad kinnitama :)
  Kas see vastas su küsimusele?

Tööampsu tasust

 • Kui kiiresti ma tasu kätte saan?
  Nüüdsest saab GoWorkabitist töötasu kätte hiljemalt nelja tööpäeva jooksul. Kui oled tööpäeva lõpetanud, logi esimesel võimalusel GoWorkaBiti sisse ja kinnita tehtud töötunnid. Kohe, kui tööandja on ka töötatud tunnid kinnitanud, kanname Sulle teenitud tasu üle juba järgmisel päeval.
  Kui Sina ja ettevõte olete tunnid korrektselt kinnitanud, ilmub tasu laekumise kuupäev ka „Tehtud tööampsude” alla kategooriasse laekumata tasud.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma tööampsu eest tasu kätte saan?
  GoWorkaBit võtab endale kohustuse kanda sulle tööampsu eest teenitud tasu (netotasu), millest on maha arvestatud soovitud ulatuses tulumaks, pensionifond ja töötuskindlustusmaks.
  Tasu kantakse märgitud tähtajaks üle pangakonto numbrile, mille oled sisestanud MINU EELISTUSED all. Kontrolli ka seda, kas oled sisestanud oma IBANi ning IBAN konto omaniku nime korrektselt. Vastasel juhul ei jõua tasu kahjuks sinuni.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kust ma näen, millal mu tasu tuleb?
  Kui oled tööampsu lõpetanud, GWB süsteemis oma tehtud tunnid üles kirjutanud ning seda on teinud ka ettevõte, ilmub sinu tasu ülekandmise kuupäev.

  TEHTUD TÖÖAMPSUD all on järgnevad valikud
  ● Tegemisel tööd - tööampsud, mis on hetkel käimas ja ei ole veel läbi saanud
  ● Tehtud tööd - need ampsud on juba läbi saanud ning siin saad tunnid kinnitada
  ● Laekumata tasud - siin on tunnid, mis on sinu ja ettevõtte poolt kinnitatud ja näed juba ka õiget tasu suurust ning laekumise kuupäeva.
  ● Laekunud tasud - siin all on kõik tasud, mis on juba meie poolt üle kantud
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui palju tasu saab?
  Iga tööampsu juures on välja toodud, kui palju selle konkreetse tööampsuga teenida saab, brutosummana. Brutotasust arvestatakse maha tulumaks (20% vastavalt sinu poolt tehtud avaldusele), töötuskindlustusmakse (1,6%) ja pensionikindlustusmakse (2%) vastavalt sellele, kas ja millise sambaga oled liitunud.
  Oma netotasu saad arvutada näiteks siit https://palgakalkulaator.com.

  NB! Tulumaksuvabastuse summat on võimalik märkida valides menüüst ,, MINU CV'' ja lehe alumises osas saad määrata, mis summa ulatuses soovid tulumaksuvabastust saada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas arvestatakse tasu riigipühadel ja öötundidel?
  Pakume oma tööampsajatele vabadust valida, kus ja millal nad tööampse teevad :) Käsundussuhte puhul ei kehti töölepingu seadusest tulenev regulatsioon, mis kohustab ettevõtteid riiklikel pühadel maksma topelttasu ega ka öötööl maksma suuremat tasu kui tööampsu juures kirjas.
  Mõned ettevõtted siiski tasuvad pühadel topelt ja oleme neile selle eest ääretult tänulikud :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas saada ravikindlustust/haigekassat GoWorkaBitis töötamise kaudu?
  Selleks, et saada haigekassat tööampse tehes, tuleb teenida aastal 2024 ühes kuus vähemalt 725 eurot brutos (sotsiaalmaksu miinimummäär on 239,25 eurot kuus) ning see peab laekuma sama kuu jooksul sinu kontole. Kindlustus tekib peale maksudeklaratsiooni esitamist (tähtaeg 10. kuupäev) ja peatub, kui järgmise deklaratsiooni esitamise tähtpäevale järgneval päeval ei ole sotsiaalmaksu maksmise miinimumkohustus täidetud.
  Rohkem infot ravikindlustuse kohta leiad haigekassa lehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus#tab-d2559
  Kas see vastas su küsimusele?

Multiamps

 • Mis on multiamps?
  Multiamps on püsiva graafikuga amps. Seda ampsu saab teha ainult kindel ampsajate tiim, kelle on ettevõte ise välja valinud. Ainult tiimiliikmetel on võimalus end graafikusse kirja panna ja ettevõttele appi minna. Ettevõtted ootavad, et tiimiliikmed käivad neil püsivalt abis olgu see siis üks kord nädalas või 5 päeva nädalas.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas multiampsule saada?
  Kõik multiampsu pakkumised leiad, kui valid menüüst TÖÖAMPSUD ja ülemistes filtrites valid ampsude valikute seast MULTIAMPS. Seal näed kõiki hetkel aktiivseid pakkumisi, kuhu tiimiliikmeid juurde otsitakse.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma tean, et mind multiampsutiimi valiti?
  Kui ettevõte valib sind multiampsu, siis saadetakse sulle email rõõmusõnumitega, et oled tiimi valitud. Ettevõttel on aega otsust langetada 2 nädalat.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Näen, et ettevõte on kirjutanud mulle privaatse sõnumi, kus kohast ma selle leian?
  Kui ettevõte on sulle midagi kirjutanud, siis peaksid minema tööampsaja töölaua peale ja vajutama seal multiampsu nimele. Peale seda avaneb multiampsu kuulutuse detailne vaade ja lehe alumises osas leiad kommentaaride osa ja selle kõrval on privaatse vestluse võimalus multiampsu pakkujaga. Kõik sõnumid, mis sa seal kirjutad on nähtavad ainult ettevõttele ja sulle! :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui ma olen valitud tiimi, siis kuidas ma end kirja panen?
  Multiampsu vabat graafikut näed tööampsaja töölaua peal kalendris. Kalendrist tuleks valida sulle sobiv graafiku aeg, vajutada sinna peale ja siis küsib süsteem, kas soovid tööle minna. Kui sa seda soovid, siis kinnita, et lähed tööle.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas käib multiampsus tasu maksmine?
  Multiampsu tasu maksmine käib samamoodi nagu teiste ampsude puhul. Tasu kantakse tehtud tööpäeva eest üle hiljemalt nelja tööpäeva jooksul. Kui oled tööpäeva lõpetanud, logi esimesel võimalusel GoWorkaBiti sisse ja kinnita tehtud töötunnid. Kohe, kui tööandja on ka töötatud tunnid kinnitanud, kanname Sulle teenitud tasu üle juba järgmisel päeval.
  Kui Sina ja ettevõte olete tunnid korrektselt kinnitanud ilmub tasu laekumise kuupäev ka „Tehtud tööampsude” alla kategooriasse laekumata tasud.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Ma olen multiampsu tiimis, aga ei saa järgmised kaks kuud neile appi minna. Kas ma pean tiimist ära minema?
  Tiimist ei pea ära minema, kui saate ettevõttega kokkuleppele. Hea oleks, kui sa annad neile märku, mis plaanid sul on ja millal saad jälle appi minna. Oluline on, et ettevõte teaks, et soovid kindlasti tiimis jätkata, lihtsalt ajutiselt ei saa sa osaleda.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma tean, et multiampsu on uus graafik lisatud?
  Kui ettevõte lisab uue graafiku, siis saadab süsteem kõigile tiimiliikmetele smsi, et lisati uut graafikut! Peale smsi saamist tasub olla kiire ja end sobivatele päevadele kirja panna, sest seda sama graafikut ootavad ka paljud teised tiimiliikmed :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mida teha, kui ma ei saa homme multiampsule minna, aga tiimis soovin edasi olla?
  Pole hullu, ikka juhtub nii, et tuleb mõni ootamatu asi ette. Nüüd on oluline kiirelt see päev kalendris tühistada, et teised tiimiliikmed saaks appi minna. Tühistamiseks mine tööampsaja töölauale, vajuta sellele graafiku ajale kalendris, millal sa minna ei saa ja vajuta ei saa tööle minna. Palun ära unusta enda valikut kinnitada :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis saab kui ma ei soovi enam multiampsus osaleda?
  Multiampsust saad lahkuda iga kell, lahkumiseks pead minema tööampsaja töölauale, otsima Sinu tööampsude nimekirjas multiampsu ja vajutama multiampsu nime lõpus punasele hoiatusmärgi ikoonile. Seejärel küsib süsteem, kas soovid tiimist lahkuda ja soovides lahkuda pead selle valiku kinnitama.
  Kas see vastas su küsimusele?

100KLUBI liikmelisus ja hüved

 • 100KLUBI staatus ja hüvede maksmine
  100KLUBi staatuse saavutad, kui oled töötanud viimase 3kuu (k.a käesolev kuu), jooksul vähemalt 300 töötundi (sh ka konverteeritud tükitasu: iga teenitud 5,50€ bruto = 1 tehtud töötund ehk kui teenid tükitöö vahetuse pealt 55€ bruto, saad juurde antud kuusse 10 tehtud töötundi).

  50KLUBI taseme saavutad, kui oled töötanud viimase 3 kuu (k.a käesolev kuu) jooksul vähemalt 150 töötundi (sh ka konverteeritud tükitasu).
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas 100KLUBI-sse pääseda?
  Kui Sa ei ole enne 100KLUBI-sse kuulunud, siis loeme Sind klubi liikmeks alates selle kuu 1. kuupäevast, kui saavutad viimase 3 kuu (k.a käesolev kuu) jooksul vähemalt 300 töötundi.


  Näide:
  Oled töötanud iga kuu järgnevas mahus:
  jaanuar 12h (viimase 3 kuu summa 12+0+0=12h)
  veebruar 25h (viimase 3 kuu summa 0+12+25=37h)
  märts 80h (viimase 3 kuu summa 12+25+80=117h)
  aprill 120h (viimase 3 kuu summa 25+80+120=225h)
  mai 110h (viimase 3 kuu summa 80+120+110=310h) - kuivõrd maikuus saavutasid viimase 3 kuu summana ≥300h siis oled alates 1. maist 100KLUBI liige.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Millal tase ära kaob?
  Kui oled juba 100KLUBI taseme saavutanud, siis võid taseme kaotada kuu viimase kuupäevaga, millal viimase 3 kuu tehtud tööde summa on väiksem kui 300h.
  Jätkame eelmise näitega:
  juuni 100h (viimase 3 kuu summa 120+110+100=330h)
  juuli 10h (viimase 3 kuu summa 110+100+10=220h) - kuivõrd juuli lõpuks ei saanud vajalikku tundide arvu kokku teha, siis 100KLUBI staatus lõppeb juuli viimase kuupäevaga ehk 31. juuli.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Millal saan tagasi 100KLUBI liikmeks?
  Kui oled taas viimase 3 kuu töötundide summana kokku teinud tööd 300 või rohkem tundi.
  Antud näite pealt:
  August 140h (viimase 3 kuu summa 100+10+140=250h)
  September 150h (viimase 3 kuu summa 10+140+150=300h) kuivõrd septembris saavutasid viimase 3 kuu summana ≥300h siis oled alates 1. septembrist taas 100KLUBI liige.
  Kas see vastas su küsimusele?

Olulised nõuanded tööampsajatele

 • Kandideeri tööampsule ainult siis, kui oled 100% kindel, et saad selle ka ära teha.
  Sest kui sind välja valitakse ja sa ikkagi ei saa kohale minna, jääb mõni teine sellest võimalusest ilma. Lisaks tekitad veel tööampsu pakkujale ehk ettevõttele peavalu, kust ta ruttu sulle asendaja leiaks.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Loe tööampsu kirjeldus korralikult läbi.
  Vaata, et vastaksid kõikidele nõudmistele, mis ettevõte on tööampsu kirjelduses ette seadnud. Nt et sul oleks olemas kehtiv tervisetõend, autojuhiluba või mingi konkreetne oskus, mida tööampsu tegemiseks tarvis läheb. Vastasel juhul võib juhtuda, et sind saadetakse lihtsalt ukselt koju tagasi, töö jääb tegemata ning tasugi saamata.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Pärast kandideerimist annab tööampsu pakkuja teada, kas valis sind tööampsule välja.
  Ettevõte teeb oma valiku vastavalt profiilides olevale infole ja varem saadud hinnangutele. Kohe kui ettevõte on valiku teinud, saabub sulle e-maili teel teade, kas osutusid valituks või mitte.
  Kui siiski selgub, et mingil ootamatul põhjusel ei saa sa tööampsule minna, anna sellest kindlasti teada, tühistades enda kandidatuur (vajuta “TÖÖLAUD” vaates konkreetse tööampsu juures “Tühista”). See annab ettevõttele mingigi võimaluse kellegi teise sinu asemel välja valida.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Oled tööampsule kinnitatud, aga ei saa kohale minna?
  Esiteks: anna sellest kindlasti märku! Jäta meelde, et kui oled ettevõtte poolt tööampsule valitud ning siiski pead tööampsule mineku tühistama, jääb sellest sinu profiilile märk külge. Lisaks ei saa sa 24h uuele tööampsule kandideerida.
  Iga järgmine kord kui kuhugi kandideerid, näevad tööampsu pakkujad, et oled varem, pärast tööampsule kinnitamist, mingil põhjusel alt ära hüpanud. Nii et proovi seda olukorda vältida, kui soovid, et sinu võimalused tööampsule valituks osutumisel võimalikult kõrged püsiksid. Pärast kolme tühistamist, mis on toimunud 24h enne tööampsu algust kaob sul võimalus GoWorkaBiti kaudu endale tulevikus tööampse leida.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui sul on juba 2 hilist tühistamist, aga jäid siiski haigeks ja ei saa ampsule minna?
  Sellisel juhul tühista oma amps esimesel võimalusel “TÖÖLAUD” vaates, sest haigena tööle minek teeb Sinu enesetunde veel halvemaks ning võid ka nakatada kaastöötajaid/kliente. Oma murest seoses konto sulgemisega kirjuta meie klienditoele support@goworkabit.com või lehe all paremas nurgas olevasse chatti. Küll koos leiame lahenduse!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Sa ei ilmu tööampsule kohale ja ei ole sellest ka ettevõttele märku andnud?
  See on kõige halvem asi, mida sa üldse teha saaksid. Esiteks jäi kellelgi teisel võimalus tööampsule minna sinu tõttu kasutamata, ettevõttel jääb töö tegemata ja sa tekitad sellega kõikides osapooltes pahameelt ning peavalu. Sellise käitumise puhul me enam sind GoWorkaBiti kaudu uutele tööampsudele kandideerida ei lase ning pead leidma endale teise kanali, kust kaudu töid leida.
  Kas see vastas su küsimusele?

Uute tööampsude kohta teadete saamine

 • Miks ma saan teilt kirju tööampsude kohta, mis mulle koha ega sisu mõttes üldse ei sobi?
  Igal kasutajal on võimalus oma valikud märkida tööampsude filtrites. Vali menüüst ,,Tööampsud'' ja lehe paremas ääres on kategooriad, kestus, asukoht ja tasu. Vastavalt seal tehtud valikutele saadab süsteem sulle ka tööampsude pakkumisi meilile.
  Kui oled aga märkinud “MINU EELISTUSED” all, et soovid meie igapäevast üldmeili, siis seal on tõesti pakkumisi seinast-seina. Kui Sa seda enam ei soovi, saad selle ära muuta vaid endale sobilike pakkumiste vastu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mida teha, kui teie kirjad ei jõua mu e-mailile?
  Kui oled tellinud teavitused (MINU EELISTUSED alt) uute pakkumiste kohta või ootad tööampsu pakkuja kinnitust kandideerimisele, aga kirja e-mailile ei saabu, on paar võimalust, mida teha. Esmalt vaata üle ka oma rämpsposti ja pakkumiste kaustad – vahel võivad meie poolt saadetud kirjad sinna sattuda. Aitab, kui lisad meie e-maili aadressid oma sõprade/oluliste/usaldatud kontaktide hulka, vastavalt oma e-maili programmile. Kui oled kindel, et kirju ikka kuskil pole, anna sellest kindlasti meie kasutajatoele teada!
  Kas see vastas su küsimusele?

Kutsu sõber GoWorkaBiti!

 • Kuidas saan kutsuda oma sõpru GoWorkaBitiga liituma ja tööampse tegema?
  Kui soovid oma sõbrale saata kutse, et ka tema saaks tööampse teha GoWorkaBiti kaudu, siis pead toimima järgnevalt. Leia menüüs või tööpakkumise juurest “Kutsu sõpru” link, kutsumise lehel sisesta oma sõbra email ning meie saadame talle teate, et oled kutsunud ta GoWorkaBiti kasutajaks. Võid ka jagada linki sotsiaalmeedias või lihtsalt kopeerides.
  Kas see vastas su küsimusele?

Kuidas GoWorkaBiti tööampsude pakkumised töötavad?

 • Kuidas tööampsu sisestada?
  Tööampsu sisestamiseks logi oma kontole sisse www.goworkabit.ee.
  Uut tööampsu saab lisada “Lisa uus tööamps” alt.
  Samuti saab “Minu tööampsud” alt varasemaid tööampse ja kuulutusi kopeerida vastava nupu abil. Täida ära avanev tööampsu ankeet ja vajuta “Salvesta”.
  Meie kasutajatoe spetsid vaatavad kuulutuse üle niipea kui võimalik ja vajadusel küsivad infot juurde.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Milline peaks olema tööampsu kuulutus GoWorkaBit keskkonnas?
  Meie keskkonnas on tööampsu sisud vabas vormis, ei pea olema traditsioonilist “nõuded ja pakkumine” vormis kuulutust.
  Kõige olulisem on kirjeldada tööampsu nii, et see tunduks põnev ja kasulik (kirjelduse välja juures on meil jagatud ka nippe- “VAATA, mida kindlasti kirja panna!”); seejärel tuleks kirja panna olulisemad nõuded, ilma milleta ei saa (nt tervisetõend või keeleoskus).
  Te ju vajate appi inimest, kes tuleb ja teeb tööampsu ära, seega tasuks välja tuua just see, mis ülesannetes abi vaja läheb, mis tehtud peab saama ja millist kogemust ja väärtust see tööampsu tegijale pakub.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis erinevus on tunnitasul, tükitasul ja kogutasul?
  Tunnitasu on ühe töötunni eest makstav kindlaks määratud tasu. Tükitasu puhul oleneb teenitav tasu tööampsaja tehtud tükkide hulgast. Kogutasu on terve suure tööampsu eest makstav tasu (tööamps võib olla nii tunnine kui kuuajane).
  Kui tead enne tööampsu sisestamist täpselt, mis on ühe tunni tasu, vali tunnitasu variant. Kui tegu on tükitööga (näiteks markeerimine või müügikõnede tegemine) vali tükitasu ja sisesta ampsu ka eeldatav 1 tunnis tehtav tükkide arv. Kui tööampsu tasu sõltub tulemusest ja tööle kulunud aeg ei ole nii oluline (näiteks on vaja tõlkida 5 lk teksti) vali tööampsu tasu vormiks kogutasu.
  Alati võid julgelt ka kasutajatoelt nõu küsida!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kui suurt tasu peaksin tööampsajatele pakkuma?
  GWB portaalis on minimaalseks brutotasuks tunni kohta 4,86€. Tunnitasu on valdkonniti erinev, aga keskmine pakutud tunnitasu meie keskkonnas on 5.6€. Kui tööamps vajab spetsialisti, on füüsiliselt raske või on väga lühike intensiivne suts, näiteks 2-3 tundi pikk, soovitame tasu võimalusel tõsta, et paista teiste pakkumiste hulgast silma ja saada kiirelt tõepoolest asja oskav ja tore abiline oma ettevõttele.
  Alati võid julgelt ka kasutajatoelt nõu küsida!
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis erinevus on väiksel ampsul, suurel ampsul, multiampsul ja töökuulutusel?
  Väike tööamps on graafikuga töö, mis ei nõua väga palju juhendamist ja sisseelamisaega. Tööampsu saad sisestada kuni 10- päevase graafiku ja tööampsajad saavad kandideerida enda jaoks sobivatele aegadele. Väiksele tööampsule leiad kindlasti kõige kiiremini abilisi.

  Suur tööamps on töö mis eeldab, tööampsajalt rohkem kogemusi ja pühendumust. Suure ampsu puhul sisestad tööampsu algus- ja lõpuaja ning tööampsaja saab kandideerida vaid kogu ampsule korraga.

  Multiampsuks sobib graafikuga töö, kus on juba ette teada pikem abivajadus. Multiampsul lood endale tiimi tööampsajatest, kes panevad ennast ise sobivatele graafikupäevadele kirja. Multiampsu tiimi kokkupanek võtab aega paar nädalat.

  Kõigi tööampsu vormide puhul hoolitseb GoWorkaBit tööampsajate lepingute, registreerimise ja maksude ning tasude maksmise eest.
  Töökuulutus sobib nii püsitöötajate kui tähtajaliste abiliste otsimiseks. Aitame kokku panna põhjaliku töökuulutuse, mis kandidaate kõnetaks ning saad meilt kandidaatide info, et nendega juba ise edasi suhelda.
  Kas see vastas su küsimusele?

Mis juhtub pärast tööampsu sisestamist?

 • Kui kiiresti ma tööampsajad leian?
  See oleneb natuke sellest, millist tööampsajat appi vaja on ning millised on pakutavad tingimused. Väiksele tööampsule leiab enamasti kandidaate juba esimesel päeval. Meie rekord on 3 minutit :)
  Suure tööampsu kandidaatide leidmiseks läheb vähemalt paar päeva, keerulisemate ampsude või suure abiliste vajaduse puhul ka üle nädala. Töötava multiampsu tiimi loomiseks võib kuluda paar nädalat.
  Kui vajad abilist väga kiiresti, siis paku kindlasti tööampsajatele motiveerivat tasu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kus ma näen inimesi, kes on mu tööampsule kandideerinud?
  Kui keegi kandideerib, saad e-mailiga teate, kus näed lühikokkuvõtet uutest kandidaatidest ja saad neid lingi kaudu ka kohe lähemalt vaadata.
  GWB lehele sisse logides leiad kandidaadid iga tööampsu või kuulutuse alt rubriigist „Minu tööampsud“ Seal saad sobivad kandidaadid ka tööampsule kinnitada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kes teeb valiku tööampsajate väljavalimiseks?
  Ettevõtetel on vaba voli ise tööampsule valida endale sobivaimad ja meeldivaimad kandidaadid! :) Seda saad vaid mõne hiireklikiga teha klikates ,,Minu tööampsud” rubriigis lahti tööampsu, kuhu parasjagu tööampsajat valida soovid.
  Loomulikult on meie klienditugi alati nõu ja jõuga abiks, kui ei suuda otsustada või ei tea kohe üldse, keda valida.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas ma saan enne tööampsajate väljavalimist nendega suhelda ja neid näiteks tööintervjuule kutsuda?
  Tööintervjuud on mõistlik teha väga keerukate või pikemaajaliste tööampsude puhul. Üldiselt saab enamike tööampsude puhul teha julgelt valiku inimeste motivatsioonikirjade ja GWB profiili alusel, detaile saad täpsustada ka vestlusaknas mis avaneb kandidaadi nimele klikates.
  Kui soovid mõne kandidaadiga esmalt siiski telefonis suhelda või kohtuda, küsi meie klienditoelt kontakte ja hoia meid kursis asjade käiguga. Ilma küsimata me kandidaatide kontaktandmeid kandideerimisel ei avalda.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis on viimane hetk oma valiku tegemiseks?
  Et anda kandidaadile mõistlik aeg plaanide kinnitamiseks ja tööampsuks ette valmistamiseks, tuleb valida sobivad tööampsajad hiljemalt 24 tundi enne tööampsu algust. Kui sisestad kuulutuse vähem kui 24 tundi enne tööampsu algust, võib loomulikult ka väiksema etteteatamisega kinnitada. Kõik sõltub konkreetsest tööampsust. :)
  Kindlustamaks, et tööampsaja ikka kohale jõuab või et keegi teine teda ära ei napsaks ei tasu jätta valiku tegemist viimasele minutile.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis siis saab, kui ma ei leia sobivat tööampsajat?
  Juhul kui sobivat tööampsajat ei leidnud, siis tööampsuga arvet ei kaasne.
  Küll võid pöörduda meie kasutajatoe poole, kes annab sulle nõu, mida oma tööampsus muuta, et see tööampsajate jaoks atraktiivsem oleks.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas ma saan tühistada juba sisestatud tööampsu?
  Jah, see võimalus on olemas. Juhul kui tööamps ei ole veel alanud leiad “Tööampsu andmed” alt “Tühista kogu tööamps” nupu. Kui on vaja tühistada vaid mõni kindel ampsupäev saad “Muuda tööampsu” nupuga konkreetsel päeval abiliste vajaduse 0-ks muuta, vajadusel tühista enne ka juba kinnitatud tööampsajad.
  Kui vajad abi pöördu julgelt kasutajatoe poole.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis juhtub kui tööampsaja jääb viimasel hetkel haigeks või ei tule ampsule kohale?
  Kahjuks tuleb vahel ikka ette, et tööampsaja haigestub või ei saa mingil muul põhjusel lubatud ajal appi tulla. Kohe kui tööampsaja tühistab saad selle kohta teate ning tööampsu kandideerimine läheb automaatselt uuesti lahti, et asendaja leida. Samuti on võimalus ühendust võtta kandidaatidega kes esmalt valituks ei osutunud.
  Kui tööampsaja lubatud ajal ampsule ei ole tulnud, siis soovitame esmalt temaga ühendust võtta. Kui aga on selge, et ampsaja jättis lihtsalt tulemata, siis märgi ta vastavalt ära “Kas ei ilmunud tööle?” nupuga. Selline käitumine ei ole ok ja kui ampsajal tõesti mõjuvat põhjust tulemata jätmiseks ei olnud, siis sulgeme tema konto.

  Võta julgelt kasutajatoega ühendust ja mõtleme koos välja parima lahenduse kuidas amps siiski kiirelt tehtud saaks!
  Kas see vastas su küsimusele?

Mis juhtub pärast tööampsu tegemist?

 • Mida tähendab töömahu kinnitamine?
  Töömahu kinnitamine tähendab, et märgid GWB süsteemis üles, mitu tundi tööampsaja tööampsul tegi. Seda saab teha pärast tööampsu lõppemist rubriigis „Kinnita tehtud töömaht”. Sama teeb ka tööampsaja. Nende andmete klappimisel edastame tööampsu eest arve. Töömahu kinnitamiseks on aega 3 tööpäeva peale tehtud tööpäeva lõppu.
  Kogutasuga või tükitasuga tööampsude puhul tuleb kinnitamisel sisestada teenitud brutopalga suurus või tehtud tükkide arv.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas anda tööampsajatele tagasisidet?
  Kui tööampsaja on tööampsu ära teinud, avaneb võimalus talle tagasisidet anda koos töömahu kinnitamisega. Saad hinnata kas võtaksid tööampsajat uuesti ampsule või pigem mitte ning jätta ka kirjalikult tagasisidet.
  Kirjalik kommentaar on hiljem tööampsaja profiilis näha ka teistele tööampsu pakkujatele, kelle juurde ta kandideerib.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma saan tubli tööampsaja uuesti appi kutsuda?
  Kõige lihtsam on kasutada “Kutsu varasemad tööampsajad tööampsule” sektsiooni, mille leiad tööampsu vaate alt servast peale seda kui tööamps on meie kasutajatoe poolt kinnitatud. Uuesti ampsule saad kutsuda vaid tööampsajaid kellele oled jätnud positiivse tagasiside.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis siis saab kui tööampsaja ei tee tööampsu ära?
  Tööampsu pakkujal on kohustus maksta ainult tehtud töömahu eest. Seega kui tööampsaja tegi ära ainult pool algselt kokku lepitud mahust, siis maksadki talle ainult pool töötasu.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis saab kui keegi mu lao maha põletab või kõik ära varastab?
  Sellisel juhul tuleb ilmselt kaasata politsei ja antud tegude eest vastutab kuritöö tegija. Selleks, et sellist asja ei juhtuks, leidke alati uuele tööampsajale omalt poolt vastutav isik. Ja mitte ainult selleks, et vaadata, et ampsaja midagi ei varastaks, vaid pigem selleks, et anda tööampsajale kätte ülesanded, mida ta tööampsul saavutama peab ja olla olemas, juhul kui tööampsuga seoses küsimusi tekib.
  Kas see vastas su küsimusele?

Tööload ja vastutus

 • Millistes linnades läbi GoWorkaBiti tööampse teha saab?
  Hetkel pakume tööampse üle Eesti ning kõige populaarsemad linnad, kust võid leida enam pakkumisi, on Tallinn (Harjumaa) ning Tartu. Väiksemates linnas on pakkumisi vähem ning paljugi oleneb hooajast, kuid kindlasti viska pilk peale, et mitte võimalikke pakkumisi maha magada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mis asi on tööluba?
  Igas riigis on see erinev tõend, mis kinnitab, et sa päriselt eksisteerid ja tohid antud riigis töötada :) Sõltuvalt riigi seadusandlusest võib see olla näiteks su isikukood või maksunumber.
  Eestis on selleks isikukood ja selle pärast peavad uued kasutajad profiilis isikukoodi sisestama.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas tööluba tõestada saab?
  „Minu CV“ alt leiad juriidiline teave kategooria ja sinna tuleb sisestada isikukood.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mille eest vastutab tööampsu pakkuja?
  GoWorkaBit on tööampse vahendav platvorm. GoWorkaBiti platvormilt saad teada iga konkreetse tööampsu jaoks olulise teabe (aeg, koht ja tasu on määratud tööampsus). Tööampsu pakkuval ettevõttel on kohustus täita elementaarsed ohutusnõuded tööampsu tegemise kohas ja viia tööampsu tegijale läbi esmane juhendamine, sh ohutusalane ning tutvustada tööampsu tegemise keskkonda, võimalikke ohte, varuväljapääsude ja tulekustutite asukohti jne.
  Tööampsaja ja tööampsu pakkuja vahelise suhte puhul on tegemist suulise käsundussuhtega/lepinguga
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mille eest vastutab tööampsaja?
  Oluline on, et sa (tööampsaja) jälgiks tööampsu tehes selleks ettenähtud ohutusnõudeid, tegutseksid tööampsu pakkuva ettevõtte suhtes lojaalselt ja vajaliku hoolsusega ning võtaks ohu tekkimisel tarvitusele asjakohased meetmed kahju vältimiseks ning sa teavitad kahju tekkimisest tööampsu pakkujat.
  Tööampsu tehes vastutad sa ka ise oma tervise ja ohutuse eest. Kui tunned, et sul napib oskusi või tunnetad ohtu, on sul õigus ja kohustus tööampsust keelduda.
  Kas see vastas su küsimusele?

Konto seaded

 • Tegin kogemata tööampsaja konto kuigi tahtsin olla tööampsu pakkuja või vastupidi.
  Tegijal ikka juhtub :) Anna kasutajatoele teada kas live chatis (roheline mullike lehe all paremas nurgas) või support@goworkabit.com ja me saame su konto ümber vormistada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma parooli vahetan?
  Tööampsajana parooli vahetamiseks vali ''Minu eelistused'' ning seejärel keri lehe alla ossa ja seal leiad parooli vahetamise võimaluse.
  Ettevõtte kasutajana klikka lehe ülal paremas nurgas oma nimele ja vali “Minust” ning keri lehe alla ossa.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Ma unustasin oma parooli ära, kuidas ma uue saan?
  Sisselogimisel saad tellida uue parooli vajutades “Parool on ununenud?” (selle leiad kohe Logi sisse nupu kohalt) ja järgides meili peale tulnud juhiseid. Abi võib küsida ka meie klienditoelt! :)
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma oma e-maili vahetada saan?
  Tööampsajana saad e-maili vahetada “Muuda CV-d” alt.
  Ettevõtte kasutajana saad seda teha “Minust” alt.
  Pea meeles, et pärast e-maili muutmist tuleb see sul uuesti kinnitada. Selleks jõuab su uuele e-mailile kiri, milles pead vastavale nupule vajutama.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kuidas ma saan valida, milliseid teateid ma soovin saada?
  Tööampsaja saad oma teavituste seadeid muuta “Minu eelistuste” alt.
  Ettevõtte kasutajana leiad lehe ülal paremas nurgas oma nimele klikates valiku “Seaded”
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas mul võib olla mitu kontot?
  Sul võib küll olla mitu kontot, aga tööampsule kandideerimiseks pead kinnitama oma isikukoodi ja mitu korda sama isikukoodi kinnitada ei saa. Seega kandideerimiseks saad kasutada siiski vaid ühte kontot. Samuti saad ühe e-mailiga luua vaid ühe konto.
  Kui oled kogemata loonud mitu kontot, siis anna sellest palun klienditoele teada ja nad aitavad need kontod omavahel liita või ühe neist kustutada.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Kas ma pean andma oma päris nime ja telefoninumbri?
  Oluline on jagada ettevõtetele õiget infot enda kohta, sest kohale minnes võib ettevõte küsida sinult ka dokumenti enne kui sind ampsule lubab. Jah, sest kui sind on tööampsule valitud tahaksime sulle sellest kiiresti sms-i teel teada anda. Sinu telefoninumbrit me niisama kellelegi ei jaga, kui siis vaid ettevõttele, kes sind oma tööampsule välja valinud on.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Miks te vajate mu isikukoodi?
  Sinu isikukoodi on vaja, et kinnitada tööloa olemasolu ja sind tööampsajana registreerida maksu- ja tolliametis.
  Kas see vastas su küsimusele?
 • Mida teha, kui ma ei taha enam GoWorkaBiti kasutaja olla?
  Kui sa ei soovi enam mingil põhjusel GWB keskkonda kasutada ja tahad kontost loobuda, saad oma kasutaja kustutada „Minu eelistused“ alt, lehe alumises osas on ohutsoon, kust leiad rohelise nupu - kustuta konto. Kui sul pole mitte ühtegi pooleliolevat kandideerimist ja sa pole kunagi meie kaudu töötanud, saadki enda konto lihtsalt ära kustutada.
  Kui oled varem juba töötanud ja kontot ise kustutada ei saa, siis palun võta ühendust meie kasutajatoega (kirjuta support@goworkabit.com või lehe paremal allservas live chatti) – aitame sul kasutaja sulgeda nii, et sa ei saaks enam meie poolt teateid.
  Kas see vastas su küsimusele?